Hwarang Konusu | Hwarang Oyuncuları

Dizi Adı: Hwarang ~ 화랑 ~ 花郞
Dizi Türü: DramRomantikTarih
Yönetmen: Yun Seong Sik
Senarist: Park Eun Young
Yapımcı: –
Yayıncı: KBS2
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2015 – 2016
Yayın Tarihi: 19 Aralık 2016 – 21 Şubat 2017
Yayın Günleri ~ Saati: Pazartesi & Salı – 22:00

HWARANG OYUNCULAR:

Park Seo Joon
Moo Myung
Go Ara
A Ro
Park Hyung Sik
Sam Maek Jong
Choi Minho
Soo Ho
Do Ji Han
Ban Ryoo
Joo Yoon Woo
Yeo Wool
V
Han Sung
Seo Ye Ji
Prenses Sookmyung
Kim Ji Soo
Kraliçe Jiso
Sung Dong Il
Wi Hwa Kong
Choi Won Young
An Ji Gong
Kim Hyun Joon
Dan Se

HWARANG DİĞER OYUNCULAR:

Song Young Kyu ~ (Hwi Kyung Kong)
Yoo Jae Myung ~ (Pa O)
Kim Kwang Kyu ~ (Pi Joo Ki)
Lee Da In ~ (Soo Yeon)
Kim Won Hae ~ (Woo Reuk)
Kim Chang Wan ~ (Park Young Sil)
Lee Byung Joon ~ (Ho Kong)
Ko In Beom ~ (Kim Seub)
Kim Jong Go ~ (Seok Hyun Je)
Jang Se Hyun ~ (Kang Sung)
Lee Kyu Hyung ~ (Do Ko)
Lee Kwang Soo ~ (Mak Moon) (konuk oyuncu)

HWARANG KONUSU:

Silla Krallığı döneminde, “Hwarang” (“Beautiful Knights” / “Güzel Savaşçılar”) adı altında genç erkek savaşçılardan oluşan elit bir grubu anlatmaktadır. “Hwarang” savaşçıları; atçılık ve kılıç kullanmaktaki fiziksel yeteneklerinin iyi olması yanı sıra mükemmel görünüşleri ile de tanınmaktadırlar.

HWARANG KARAKTERLER:

Park Seo Joon;

Hwarang” grubunun bir üyesi olan efsanevi savaşçı Moo Myung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, cesur ve sınırsız enerjiye sahip birisidir. O, bir köpek gibi pişman olmadan ve bir kuş gibi özgür olarak yaşamak istediği için ona “dog-bird hwarang” olarak seslenmektedirler. Ayrıca onun karakteri, A ro’yu (Go Ara) sevmektedir.

Go Ara;

Yarı aristokrat tabakasından yarı halk tabakasından gelen A Ro karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, neşeli bir enerjiye ve güçlü bir iş ahlakına sahip olan onurlu bir genç kızdır. Fakat o, Moo Myung (Park Seo Joon) ve Sam Maek Jong (Park Hyung Sik) bir aşk üçgeni içerisindedir.

Park Hyung Sik;

Üç Krallık döneminde Silla’yı yöneten Kral Jinheung olarak da bilinen ve tüm dünyaya adını duyurmak isteyen Sam Maek Jong karakterini canlandırmaktadır. O, 15 yaşındayken tahta çıkar ve ülkesinin topraklarını genişletir.Ancak o tehditler aldığı için gerçek kimliğini gizleyerek meçhul bir kral olarak gençlik hayatını yaşar. Ayrıca onun annesi “Hwarang” grubunun kurcusuyken “Hwarang“a katılır. Uzun zamandır insanlardan uzak durmuş aynı zamanda yalnız kalmış olduğundan çok hassas ve sinirli birisidir. Ancak A Ro’yı (Go Ara) yavaş yavaş tanıdıkça ve “Hwarang” grubu sayesinde zayıf ve yaralı bir gençken halkına yarar sağlayacak bir kral haline gelir. Ve o, ilk başlarda ilginç bulduğu için A Ro’ya yaklaşmış olsa da yavaş yavaş ona aşık olur.

Choi Minho;

Silla Krallığının aristokrat bir ailesinden gelen Soo Ho karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, cesur bir savaşçıdır ve pozitif bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca, kendine olan güveni ile herhangi bir engelin üstesinden kolaylıkla gelmektedir. Müthiş kılıç yeteneği sayesinde Silla’nın “mükemmel adamı” haline gelmiştir. Ancak o çapkın birisi olarak bilinmesine karşın aslında tutkuyla sevdiği biri olan “Hwarang” grubunun romantik bir üyesidir.

Do Ji Han;

Silla Krallığının en güçlü kişisi Park Yeong Sil’in oğlu olan ve “Hwarang” grubunun bir üyesi olan Ban Ryoo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, yakışıklı, akıllı ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Küçük yaşından itibaren siyasi eğitim almıştır ve güç arzusunu benimsenmesi için zorlanmıştır. Fakat o, rakibinin kız kardeşine aşıktır ve onların aşkı “Romeo ve Juliet”in Silla versiyonudur.

Joo Yoon Woo;

Hwarang” grubunun bir üyesi olan Yeo Wool karakterini canlandırmaktadır. Fakat onun dizide ki karakteri, umulmadık anlardaki ağzı bozukluluğu ile grubunun gizemli savaşçısı olmasıdır.

V;

Hwarang” grubunun en genç üyesi olan Han Sung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, güneş gibi açık ve sıcak kalpli biridir.

Seo Ye Ji;

Prenses Sookmyung karakterini canlandırmaktadır. Ve onun dizide ki karakteri korumacı kraliyet yetiştirmeciliğinden dolayı yalnız ve mutsuz olmaktır.

Kim Ji Soo;

Kral Jinheung’un (Park Hyung-Sik) annesi olan Kraliçe Jiso karakterini canlandırmaktadır. Ve onun dizide ki karakterinin amacı, Kral Jinheung’u koruyabilmek için “Hwarang” grubunu kurar.

Sung Dong Il;

Hwarang‘ların baş eğitmeni olan Wi Hwa Kong karakterini canlandırmaktadır.

Choi Won Young;

Mak Moon (Lee Kwang Soo) ve A Ro’nın (Go Ara) babası olan An Ji Gong karakterini canlandırmaktadır. Ancak onun dizide ki karakteri bir şifacıdır.

Lee Kwang Soo;

A Ro’nın (Go Ara) abisi olan Mak Moon karakterini canlandırmaktadır. Ancak onun karakteri tek başına bir köyde mütevazı bir şekilde büyür ve orada Moo Myung (Park Seo-Joon) ile tanışarak yakın arkadaş olur. Bu dostluk sayesinde Moo Myung daha sonra Sun Woo ismini alır. Ayrıca Moo-Myung, Mak-Moon’un sayesinde A-Ro ile tanışır ve ‘Hwarang’lara katılır.

Resmi Web Sitesi: kbs.co.kr/drama/hwarang/index.html

HWARANG FRAGMANLARI:

KAYNAK: (1), (2), (3), (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir